Przeciwdziałanie i wykrywanie nadużyć w transakcjach kartami płatniczymi w Banku Zachodnim WBK
W wystąpieniu omówione zostaną najważniejsze metody przeciwdziałania i wykrywania przestępstwa z użyciem kart płatniczych oraz sposoby wsparcia tych działań przez systemy informatyczne a w szczególności PASW Modeler.
Agenda prezentacji:
- Miejsce i rola Zespołu Bezpieczeństwa Kartowego;
- Typy przestępstw kartowych;
- Z czym się zmagamy, czyli trochę statystyk;
- Czym dysponujemy, czyli jak walczymy z przestępstwami kartowymi i gdzie wykorzystujemy PASW Modeler;
- Spojrzenie w przyszłość, czyli do czego dążymy.
 |
Rafał Wachowski
Bank Zachodni WBK SA
Kierownik Zespołu Bezpieczeństwa Kartowego
|
Rafał Wachowski – Od 4 lat kieruje Zespołem Bezpieczeństwa Kartowego w Banku Zachodni WBK. Jest odpowiedzialny za monitorowanie transakcji kartowych klientów banku oraz za profilaktykę przestępstwa z użyciem kart płatniczych. Od 2001 roku związany z BZ WBK, w którym zajmował się rozwojem i bezpieczeństwem usług elektronicznych BZWBK24.
Pasjonat zastosowania informatyki w najróżniejszych dziedzinach. W ubiegłym roku analizował możliwości wdrożenia w banku rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję — Wirtualny doradca, oraz rozwiązań do pracy zdalnej opartej o videokonferencje.
|